שיפוץ חדר מקלחת ושרותים

איך משפצים חדר מקלחת?  מהם שלבי הביצוע?  מהיכן מתחילים?
שיפוץ חדר אמבטיה / חדר מקלחת הינה עבודה מורכבת ומקצועית הבנויה ממספר שלבים. 
במהלך שיפוץ חדר המקלחת / אמבטיה מומלץ להשתמש בחומרים ואביזרים איכותיים. בדרך כלל נהוג כי הלקוח מספק את אריחי הקרמיקה, כלים סניטריים וברזים (המכונים "חומר לבן"). את שאר החומרים יספק הקבלן. 
לפני תחילת העבודה יש לתכנן את חלל חדר המקלחת ואת מיקומי הכלים הסניטריים. יש לבדוק את שלמותו ותקינותו של כל שלב ושלב לפני המעבר לשלב הבא.
עקב מורכבת חדר המקלחת, מומלץ מאד לקבל מהקבלן הצעת מחיר מפורטת בכתב, הכוללת את כל רכיבי השיפוץ עד לפרטים הקטנים ביותר. 


שלבי ביצוע השיפוץ בחדר המקלחת:
  1. עבודות פרוקים הכוללות: פרוק כלים סניטריים, פרוק והסרת אריחי קרמיקה מהקירות ומהריצפה, פינוי החול מהריצפה עד לחשיפה וניקוי ריצפת הבטון, ופינוי הפסולת.
  2. עבודות אינסטלציה הכוללת צנרת מים חמים וקרים והתקנת מערכת צנרת דלוחין, בהתאם למיקומי הכלים סניטריים. יש לבצע בדיקת נזילות מים בטרם המעבר לשלב הבא.
  3. ביצוע רולקות כהכנה לאיטום, באמצעות יציקה ומריחת טיט מעוגל בחיבורים שבין הריצפה לקירות. כמו כן יש לעטוף את צנרת הדלוחין שבריצפה בטיט בגמר מעוגל. יש להקפיד לעגל את כל הרולקות ולהמנע מזויות חדות. 
  4. עבודות איטום. לפני ביצוע האיטום יש לנקות את ריצפת הבטון מליכלוך ואבק. יש למרוח 2 שכבות חומר איטום איכותי על ריצפת הבטון וכן למרוח על הקירות בגובה 30 ס"מ. חשוב להקפיד לעבוד לפי הוראות יצרן חומר האיטום.
  5. ריצוף חדר המקלחת בקרמיקה מתבצע על שכבת טיט מחוזק. לפני ביצוע הריצוף יש לפזר שכבת חול נקי. צריך להקפיד על שיפועים תקינים במתחם המקלחון.
  6. חיפוי קירות חדר המקלחת באריחי קרמיקה. 
  7. ניקוי אריחי הקרמיקה ומילוי המישקים (פוגות) ברובה בגוון מתאים. 
  8. התקנת כלים סניטריים, ברזים ומקלחון.
  9. צביעת קירות ותקרת המקלחת באקרינול המכיל חומר מונע עובש. 
שיפוץ חדר מקלחת בבאר שבע 


הנגשה לנכים
שיפוץ והתאמת שרותים לנכים

ארונית אמבט עמידה במים עשוי מטרספה


כיור ושיש סינטטישיפוץ חדר אמבט בבאר שבע

ריצפת קרמיקה דמוי פרקט